Początek 2024 roku to okazja do zaplanowania nowych działań, ale też podsumowania osiągnięć minionych 12 miesięcy. Co wydarzyło się w 2023 roku?

Jeszcze w styczniu świętowaliśmy podłączenie 40-tysięcznego klienta. Jubilatem okazał się Pan Daniel z Lędzin. Obecnie liczba odbiorców wynosi już niemal 44 tysiące. Dziękujemy za zaufanie!

Wiosną zdobyliśmy tytuł TeleOdpowiedzialnego Roku 2022, po raz pierwszy stając na najwyższym stopniu podium. Plebiscyt organizowany jest przez Stowarzyszenie e-Południe wraz z Fundacją Lokalni, należących do grupy MiŚOT. Konkurs ma na celu promowanie idei CSR wśród Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych i z roku na rok cieszy się rosnącą popularnością, o czym świadczą kolejne rekordy w ilości napływających zgłoszeń. Tym bardziej cieszymy się, że zostaliśmy laureatem, co dodatkowo zwiększa naszą motywację do realizowania kolejnych działań z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu.

Nie zabrakło sportowych emocji. Kwiecień przyniósł fantastyczne wieści – siatkarki MKS COPCO Imielin wywalczyły awans do 1. Ligi Siatkówki Kobiet. Cieszymy się, że jako główny sponsor możemy wspierać zawodniczki w kolejnych meczach rozgrywanych w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Sapety 8a w Imielinie. Zachęcamy do kibicowania – przy naszym stoisku czeka na Was moc atrakcji. Rozpiskę spotkań znajdziecie tutaj.

Z kolei w czerwcu byliśmy gospodarzami drugiej edycji Beskid Media Cup – turnieju piłki nożnej połączonego z piknikiem rodzinnym z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie organizowane we współpracy z TS Hejnał Kęty i pod patronatem Burmistrza Gminy Kęty przyciągnęło na stadion wielu gości, za co Wam serdecznie dziękujemy! Turniej obfitował w liczne atrakcje, o których przeczytacie w tym artykule.

Miniony rok przyniósł nowość w ofercie. Naszym odbiorcom proponujemy teraz usługę Multi Wi-Fi 6 służącej wzmocnieniu sygnału Wi-Fi w domu. Nieustannie pracujemy też nad rozwojem naszej własnej platformy telewizyjnej. Wdrożyliśmy m.in. nowe oprogramowanie PIM dla telewizji Beskid Media. Uruchomiliśmy również technologię Wi-Fi Calling oraz VoLTE w ramach naszej telefonii komórkowej.

Postępowały też prace na sieci. Wybudowaliśmy 60 kilometrów sieci magistralnej, co w połączeniu z modernizacją infrastruktury pozwoliło nam objąć zasięgiem ponad 100 tysięcy gospodarstw domowych. Uzupełniliśmy brakujące odcinki sieci w dziewięciu miejscowościach. Wydaliśmy 3952 pozytywnych warunków technicznych i podłączyliśmy 3655 nowych odbiorców. Uruchomiliśmy transmisję 100G na odcinku Katowice-Kęty oraz Kęty-Lędziny-Katowice, a także sieć MPLS między węzłami Kęty-Katowice-Warszawa oraz Kęty-Lędziny-Katowice.

Nie chcemy zwalniać tempa, dlatego postanowiliśmy realizować kolejne inwestycje. Pomogą nam w tym środki pozyskane z Krajowego Planu Odbudowy. W październiku zostaliśmy jednym z Beneficjentów konkursu na budowę sieci szerokopasmowej na obszarze białych plam. Dzięki temu ultraszybkie i stabilne łącze dotrze do kolejnych mieszkańców Małopolski. Na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie obszaru 5.12.15.18” otrzymaliśmy 8 649 750,35 zł. Pozwolą one na objęcie inwestycją ponad 1500 gospodarstw domowych do 2026 r.

Nasi pracownicy gotowi są służyć Wam pomocą zawsze, gdy tego potrzebujecie. Miniony rok to aż 37751 obsłużonych połączeń przez Biuro Obsługi Klienta i 27818 przez Dział Wsparcia Technicznego. Z kolei nasi monterzy pokonali samochodami 407907 kilometrów, aby dotrzeć do Waszych domów.

Cudownie Was słyszeć, ale uwielbiamy też spotkania z Wami na żywo podczas wielu wydarzeń organizowanych wśród lokalnej społeczności. W 2023 roku gościliśmy na 43 imprezach plenerowych, a kolejki do naszego stoiska za każdym razem były dla nas dowodem na to, że również Wy chętnie czekacie na to, by nas odwiedzić i skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla małych i dużych.

Zaangażowaliśmy się w wiele akcji o charakterze charytatywnym, a sami zainicjowaliśmy akcję „Bezpieczna i Aktywna Szkoła”, w ramach której dbaliśmy o edukację uczniów szkół podstawowych w zakresie cyberbezpieczeństwa. We współpracy z Komendą Powiatową Policji w Bieruniu przypominaliśmy najmłodszym najważniejsze zasady działania w świecie wirtualnym, jak również przypominaliśmy o bezpieczeństwie na drodze, wręczając odblaski. Promowaliśmy także aktywność fizyczną, do podjęcia której zachęcały siatkarki MKS COPCO Imielin podczas zajęć w-f w szkołach.