28 marca w Wiśle odbył się Lokalny Zjazd MiŚOT, podczas którego ogłoszono wyniki plebiscytu TeleOdpowiedzialni Roku 2022. Miło nam poinformować, że zdobyliśmy I miejsce w tym konkursie!

Tytuł TeleOdpowiedzialnego 2022 to sukces, który ogromnie nas cieszy i dowodzi, że podejmowane przez nas działania mają sens. To również wyzwanie, by nie poprzestać na dotychczasowych czynnościach, lecz spojrzeć na lokalne środowisko z jeszcze szerszej perspektywy i próbować pogłębić nasz wysiłek w jego rozwój. Społeczna odpowiedzialność biznesu jako dewiza przyświeca nam od samego początku, a każdy kolejny rok dostarcza wielu nowych okazji do tego, by wciąż podejmować starania w tym zakresie na różnych polach.

Naszą aktywność skupiamy wokół lokalnych działań i podmiotów. Sponsorujemy kilka klubów sportowych, a wraz z Akademią Piłkarską TS Hejnał Kęty zorganizowaliśmy Beskid Media Cup – turniej piłki nożnej z festynem z okazji Dnia Dziecka. Wydarzenie zaangażowało lokalną społeczność, władze i media oraz wyłoniło laureatów Majówkowej Gry Terenowej, kolejnej odsłony naszej zabawy dla rodzin, poprzez którą zachęcamy do ruchu. Z pomocą policjantów dbamy o bezpieczeństwo i edukację uczniów, wręczając odblaski w szkołach. W 2022 roku byliśmy obecni na 34 imprezach plenerowych, w tym cyklicznych jak: Molo Osiek Race, TKB, Półmaraton Żywiecki, Bieg po COOLturę, WOŚP. W ich trakcie organizujemy konkursy i wręczamy vouchery na darmowe usługi, zwiększając szanse na korzystanie z Internetu. Nadal rozbudowujemy sieć w miejscach trudno dostępnych, przeciwdziałając wykluczeniu cyfrowemu. Czynnie angażujemy się w akcje charytatywne, np. dla chorego na SMA Oliwiera z Wadowic czy Fundacji Promyczek z Andrychowa, a także udostępniamy bezpłatne łącze ośrodkom przyjmującym uchodźców. Świadoma rezygnacja z zamawiania rosyjskiego sprzętu na rzecz ukraińskich rozwiązań to nasz wkład w sprzeciw wobec wojny za wschodnią granicą. Pamiętamy również o pracownikach – dbamy o ich rozwój i morale poprzez opiekę medyczną, pakiety sportowe, owocowe czwartki, bilety do kina, szkolenia.

Dziękujemy, że jesteście z nami i wspólnie możemy być częścią tych działań!