Druga edycja Beskid Media Cup już za nami. Turniej piłki nożnej połączony z festynem z okazji Dnia Dziecka zapewnił wiele emocji – nie tylko sportowych.

Główny punkt imprezy rozgrywał się na stadionie TS Hejnał Kęty. Zawodnicy jedenastu drużyn należący do kategorii Orlik pojedynkowali się w meczach w walce o Puchar Beskid Media Cup. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji, GLKS Wilkowice, obronił tytuł i po raz drugi stanął na szczycie podium. Ostateczną klasyfikację przedstawiamy poniżej:

 1. GLKS Sferanet Wilkowice
 2. LKS Zapora Porąbka
 3. TS Hejnał Kęty I
 4. LKS Zgoda Malec
 5. MKP D&R Unia Oświęcim
 6. LKS „Groń” Bujaków
 7. LKS Orzeł Kozy
 8. LKS Burza Roczyny
 9. LKS „ŻAR” Międzybrodzie Bialskie
 10. TS Hejnał Kęty II
 11. LKS Wilamowiczanka Wilamowice

Wydarzenie oficjalnie rozpoczął Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Klęczar, który objął Beskid Media Cup swoim patronatem. Start turnieju wzbogacił występ zespołu mażoretek „Nemezis” z Wilamowic.

W trakcie imprezy odbył się Finał Majówkowej Gry Terenowej, którą organizowaliśmy wraz z Domem Kultury w Kętach. Rower trafił do 9-letniej Mai, hulajnogę otrzymał Daniel, a Wojtek zdobył łyżworolki. Rozstrzygnęliśmy także konkurs na najlepszy przedmiot z recyklingu. W głosowaniu jury najlepszymi okazali się: Andrzej, który wykonał kosz z gazet, Katarzyna – autorka Robota oraz Marta za składany domek dla lalek. Nagrodę Publiczności otrzymali z kolei: Magdalena za lustro, Paulina za szkatułkę oraz ponownie Katarzyna.

Nie obyło się bez e-sportowej rywalizacji. W konkursie SimRacing Challenge organizowanym przy stoisku DM Racing Simulators do zdobycia były atrakcyjne nagrody. Najszybszy okazał się Szymon, dzięki czemu będzie mógł przejechać się jako kierowca Forda Mustanga GT na torze Moto Park w Krakowie. Nie lada atrakcją były loty widokowe nad Kętami. Darmowy przelot od ekipy GSA Aviation zdobył Jakub, który w SimRacing Challenge zajął drugie miejsce. Fani motoryzacji mogli też podziwiać luksusowe samochody od Fundacji TurboPomoc.

Głodnych wrażeń nie mogliśmy zostawić bez jedzenia. W strefie gastronomicznej pojawiły się burgery, prażonki, frytki, zapiekanki, grochówka, grill, zakręcane ziemniaczki, popcorn, lody, lemoniada, ciasta, kawa czy darmowa wata cukrowa.

Wydarzenie miało też charakter charytatywny. Środki przekazane do puszek podczas Beskid Media Cup trafią na konto Akademii Piłkarskiej TS Hejnał Kęty i zostaną przeznaczone na zakup samochodu, którym podopieczni będą mogli przemieszczać się na treningi i mecze wyjazdowe. Z kolei chętni mogli zarejestrować się jako dawcy szpiku w ramach akcji przeprowadzonej przez DKMS.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym dniu byli z nami: mieszkańcom, gościom, władzom, sponsorom, partnerom, rodzicom, dzieciom. Mamy nadzieję, że Beskid Media Cup wpisze się na stałe w kalendarz kęckich wydarzeń.

Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz strony wydarzenia, gdzie publikujemy kolejne fotorelacje z wydarzenia. Niebawem pojawi się również wideorelacja będąca podsumowaniem tego dnia.