W nocy z 14 na 15 grudnia telewizja naziemna zmieni standardy nadawania. Sprawdź czy Twój telewizor obsługuje nowy standard DVB-T2/HEVC.

Planowana aktualizacja standardu nadawania programów na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zaplanowana jest na połowę grudnia. Ta zmiana technologii nadawania umożliwi widzom odbieranie kanałów TVP w wysokiej jakości obrazu – poprzez przeniesienie TVP Historia i TVP3 na standard HD. Proces przełączenia będzie realizowany w dwóch etapach.

Pierwszy etap przełączenia telewizji naziemnej, obejmujący zachodnią część kraju, w tym województwa zachodniopomorskie, pomorskie, lubuskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, dolnośląskie, opolskie i śląskie, odbędzie się w nocy z 14 na 15 grudnia. Drugi etap, dotyczący wschodniego obszaru Polski – województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie, lubelskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie, odbędzie się także w nocy z 18 na 19 grudnia.

Zmiana standardu emisji może mieć wpływ na starsze urządzenia odbiorcze, takie jak telewizory lub dekodery pracujące tylko w systemie DVB-T/AVC. Po wdrożeniu zmian, osoby korzystające z tych urządzeń nie będą w stanie oglądać programów TVP nadawanych z MUX-3 w cyfrowej telewizji naziemnej, takich jak TVP1, TVP2, TVP3, TVP Historia, TVP Sport i TVP Info. Zanim wejdą w życie ulepszone standardy nadawania, TVP prowadzi kampanię, która ma na celu poinformowanie wszystkich widzów o potrzebie wymiany sprzętu, tym samym przypomina tym posiadającym nowsze urządzenia, aby zaktualizowali listę kanałów, jeśli jeszcze tego nie zrobili.

Abonenci telewizji Beskid Media nie muszą martwić się nadchodzącymi zmianami. Nasze dekodery bez problemu obsługują nowy standard. Osoby zainteresowane zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą i skorzystania z atrakcyjnej promocji świątecznej. O wybór odpowiedniego pakietu można też zapytać naszych konsultantów dostępnych pod numerem telefonu: (33) 333 88 88.