Nieustannie zwiększamy zasięg naszej sieci światłowodowej, ponieważ zapotrzebowanie na szybki internet stale rośnie. W ostatnim czasie wybudowaliśmy i oddaliśmy do użytku kolejne odcinki. Dzięki temu wielu mieszkańców zyskało dostęp do ultraszybkiego internetu 1 Gb/s, nowoczesnej telewizji z kanałami 4K oraz telefonii stacjonarnej i komórkowej.

Rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej odpowiada na rosnące potrzeby mieszkańców oraz lokalnych przedsiębiorców. Stabilny i szybki Internet to dziś nie tylko wygoda, ale również kluczowy element codziennego funkcjonowania – pracy zdalnej, nauki online czy zwykłego korzystania z usług cyfrowych.

Cyfrowe Beskidy dzięki wsparciu ze środków unijnych

Realizujemy projekt Cyfrowe Beskidy dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Inwestycję prowadzimy w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy. Program ten wspiera rozwój nowoczesnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Jednocześnie przeciwdziała on wykluczeniu cyfrowemu w mniejszych miejscowościach oraz na terenach górzystych.

W efekcie podnosimy jakość życia mieszkańców całego regionu. To realna szansa na wyrównanie dostępu do usług cyfrowych i podniesie jakości życia mieszkańców regionu.

Nowe odcinki sieci

W ostatnich miesiącach uruchomiliśmy nowe odcinki sieci na wielu obszarach objętych projektem – są to m.in.:

  • Koszarawa
  • Kocierz Rychwałdzki, os. Ciche, os. Kiczora oraz ul. Turystyczna, Słoneczna, Beskidzka i Zamkowa
  • Świnna Poręba
  • Rycerka Górna
  • Porąbka, ul. Zamkowa
  • Wilamowice, ul. Słoneczna
  • Kobiernice, ul. Gajowa
  • Przyborów
  • Rzyki, os. Praciaki oraz os. Szczęśniaki
  • Radocza, ul. Piastowska
  • Twardorzeczka, ul. Widokowa
  • Łysina, ul. Szczytowa
  • Łodygowice
  • Kalna.

Mimo mroźnej aury i obfitych opadów śniegu, jakie przyniósł nam przełom roku, nieustannie pracujemy, aby szerokopasmowy Internet dotarł do wszystkich gospodarstw domowych objętych projektem. Zaplanowaliśmy już kolejne etapy inwestycji, które przyczynią się do powstania nowej infrastruktury zapewniającej mieszkańcom dostęp do nowoczesnych usług telekomunikacyjnych.

Co zmienia nowa sieć światłowodowa?

Nowa infrastruktura zapewni szybki i niezawodny internet światłowodowy. Skorzystają z niego zarówno mieszkańcy, jak i miejscowe firmy. Stabilne połączenie ułatwi naukę, pracę zdalną, ale także poprawi jakość codziennej rozrywki i komunikacji.

Zachęcamy mieszkańców do śledzenia aktualnych informacji na stronie www.cyfrowebeskidy.pl. Warto także skontaktować się z naszym Biurem Obsługi Klienta, aby sprawdzić możliwość podłączenia.

Wspólnie budujemy nowoczesną, cyfrową przyszłość regionu.

Prace budowy sieci realizujemy w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy. Pozwoli on na zapełnienie tzw. białych plam w dostępie do szybkiego i stabilnego Internetu w lokalizacjach, gdzie do tej pory go nie było lub dostęp do niego był ograniczony. Dzięki temu zmniejszy się zjawisko wykluczenia cyfrowego wśród mieszkańców powiatów bielskiego oraz żywieckiego. Wartość planowanych inwestycji to łącznie 82 770 001,78 zł, a dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 47 760 545,47 zł.

#FunduszeUE #FunduszeEuropejskie