Już 9 czerwca odbędzie się kolejna edycja Beskid Media Cup. To trzeci raz, kiedy drużyny z okolicznych gmin staną do rywalizacji o złoty puchar, a odwiedzający stadion TS Hejnał Kęty goście skorzystają z licznych atrakcji, jakie przygotowaliśmy w tym dniu.

Idea wydarzenia pozostaje niezmienna – turniej piłki nożnej połączony z piknikiem rodzinnym z okazji Dnia Dziecka to już stała formuła, która sprawdza się zarówno dla najmłodszych, jak i starszych uczestników. Z roku na rok powiększamy ofertę atrakcji. Czego możecie spodziewać się tym razem?

 • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – w tym roku do rywalizacji przystąpi 15 zespołów z rocznika 2011 i 2012. Czy któremuś z nich uda się przełamać passę dotychczasowego mistrza, drużynie GLKS Wilkowice?
  Zagrają:
  – GLKS Wilkowice
  – LKS Zapora Porąbka
  – LKS Orzeł Kozy
  – MKS Lędziny
  – LKS Wilamowiczanka Wilamowice
  – MKS Skawa Wadowice
  – LKS Żar Międzybrodzie Bialskie
  – MKP D&R Unia Oświęcim
  – Akademia Sportu KSB Lędziny
  – TS Hejnał Kęty I
  – TS Hejnał Kęty II
  – KS Soła Kobiernice
  – LKS Zgoda Malec
  – LKS Dąb Tomice
  – Akademia Piłkarska Wisła Brzeźnica
  Równolegle na mniejszym boisku odbywać się będzie mini-turniej piłki nożnej dla skrzatów, żaków i orlików.
 • BIEG PROFILAKTYCZNY dla dzieci i młodzieży z klas 1-8 szkoły podstawowej – zachęcamy do udziału i zapisów; szczegóły można znaleźć tutaj.
 • AKCJA CHARYTATYWNA – podczas turnieju będzie prowadzona zbiórka na rzecz 5-letniego Franka Laszczaka z Kęt zmagającego się z zaawansowanym Atopowym Zapaleniem Skóry (AZS). Będziecie mogli go wesprzeć, wrzucając datek do puszki lub kupując cegiełkę za pakiety-niespodzianki. Odbędą się też licytacje koszulek TS Hejnał Kęty. Zrzutka dostępna jest także online na stronie: zrzutka.pl/frzu8a.
 • FINAŁ MAJÓWKOWEJ GRY TERENOWEJ I KONKURSU „JESTEM CZĘŚCIĄ…” – wręczenie nagród głównych w grze terenowej, czyli deski SUP, namiotu oraz zestawu do gry w badmintona, odbędzie się około godziny 15.00 na głównej scenie. Zaraz po tym zostaną nagrodzeni zwycięzcy najlepszych prac rysunkowych w konkursie „Jestem częścią…”. Pozostałe osoby, które brały udział w Grze oraz konkursie i otrzymały wyróżnienia, będą mogły odbierać pakiety z nagrodami przy stoisku Beskid Media.
 • DMUCHAŃCE – zjeżdżalnie, połykacz krokodyl, basen z łódeczkami, a może tor przeszkód? Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie, a dla chcących spróbować skoków na trampolinach czekać będzie też eurobungee. Na zakończenie imprezy szykujcie się na prawdziwą Pianę Party, którą zafunduje Wam firma FunShow!
 • STREFA GASTRONOMICZNA – głodni wrażeń skosztujecie m.in. kiełbasy z grilla, prażonek, darmowej grochówki polowej, burgerów, frytek, zakręconych ziemniaczków, popcornu, a na deser lodów, domowych ciast, waty cukrowej czy gofrów bąbelkowych. Napijecie się również pysznej kawy od palarni Buena.
 • STREFA WARSZTATÓW – czy słyszeliście o grupie #kamyczki? Podczas naszego wydarzenia będziecie mogli dowiedzieć się nieco więcej o akcji posyłania w świat pomalowanych kamyków, a nawet stworzyć własne dzieło, aby później podzielić się nim z innymi. 9 czerwca warto być z nami, gdyż podczas wydarzenia zostanie ogłoszony konkurs związany z kamyczkami, za który zostaną wręczone nagrody. Przy stoiskach warsztatowych wykonacie też własną przypinkę, pomalujecie twarze, wykonacie malowanki piaskiem, a także odbierzecie balonika w wybranym przez Was kształcie.
 • ZLOT MOTORYZACYJNY – fani dwóch lub czterech kółek będą mogli oglądać sportowe samochody, amerykańskie wozy policyjne, quady i motocykle. Na terenie stadionu o 10.30 pojawią się zapaleńcy ze stowarzyszenia Free Oświęcim, Fundacji American Crazy Team oraz TurboPomoc. Posiadacze jedno- i wielośladów powinni też odwiedzić stoisko OdjazdoweNaklejki.pl, gdzie zakupią unikatowe naklejki na pojazdy.
 • LOTY HELIKOPTEREM – odlotową atmosferę zapewni załoga Helipoland, która zabierze Was w podróż podniebną nad Kętami. Helikopter Robinson R44 będzie na Was czekał od godziny 10.00 na terenie położonym za ROD Soła (zobacz pinezkę), a koszt lotu to 250 zł/os.
 • CIUCHCIA BESKIDZKA – macie ochotę na przejażdżkę po Kętach? Ciuchcia Beskidzka zabierze Was ze stadionu, skąd uda się obwodnicą na obrzeża miasta, aby wrócić przez Rynek na miejsce imprezy. Jeśli chcecie dostać się na loty helikopterem lub po udanym lądowaniu wrócić na Beskid Media Cup, Ciuchcia będzie zatrzymywać się na przystanku przy stanowisku Helipoland, gdzie możecie dokonać przesiadki.
 • STREFA ANIMACJI – razem ze swoimi pociechami spróbujcie swoich sił w rodzinnych konkurencjach przygotowanych przez animatorów BajaBongo Party, którzy przygotowali dla Was różne niespodzianki. Nie zabraknie też mega gry planszowej i zabaw chustą animacyjną.
 • POKAZY PSIEEGO – czym jest kynologia? Jaką rolę podczas poszukiwań ratowniczych pełnią psy tropiące? Na czym polega ich szkolenie? Na te i inne pytania z pewnością odpowie Jerzy Herma ze Szkoły Psiej Tresury psieEgo.
 • STREFA BESKID MEDIA – przy naszym stoisku zagracie na konsoli PS4 i zanurzycie się w świecie wirtualnej rzeczywistości, poczęstujecie się słodyczami i odbierzecie drobne gadżety. Wypatrujcie też krążącej po całym terenie maskotki Mrówki BeskidMediówki i koniecznie zróbcie sobie z nią pamiątkowe zdjęcie!
 • POKAZY OSP – dlaczego nie można gasić oleju wodą? Wyjaśnią to (i zademonstrują!) strażacy z OSP Nowa Wieś, a dodatkowo zachęcą Was do samodzielnego gaszenia płonącego domku.
 • PRZEJAŻDŻKI KUCYKIEM – miłośnicy zwierząt, oprócz piesków PsieEgo, będą mogli zobaczyć też kucyka, a nawet odbyć na nim przejażdżkę. Kucyk będzie z nami w godzinach 11.00-13.00.

9 czerwca bądźcie z nami i wspólnie świętujmy Dzień Dziecka!