Już po raz trzeci wspólnie z Domem Kultury w Kętach organizujemy Majówkową Grę Terenową. To świetny sposób na aktywne spędzenie długiego weekendu majowego i okazja do bliższego poznania całej Gminy Kęty.

O co chodzi w grze?

To gra terenowa, która polega na dotarciu do 35 miejsc położonych w Gminy Kęty. W każdym z nich znajduje się kod QR, który należy zeskanować poprzez aplikację mobilną Beskid Media Online (do pobrania na system Android w Google Play), co jest równoznaczne z dotarciem do danej lokalizacji. Następnie wyświetli się krótka ciekawostka, po przeczytaniu której będzie można przejść do pytań. Za zeskanowanie kodu oraz poprawną odpowiedź zyskuje się punkt. Istnieje możliwość zdobycia dodatkowych punktów za specjalne zadania bonusowe oraz w lokalizacjach uznawanych za trudniejsze. W tym roku motywem przewodnim Majówkowej Gry Terenowej jest wspólnota.

Uczestnicy mogą też wziąć udział w osobnym konkursie plastycznym. Wystarczy dokończyć zdanie „Jestem częścią…” w formie rysunkowej. Aby uczestniczyć w konkursie, wystarczy zdobyć dowolny 1 punkt w grze oraz przynieść pracę do Domu Kultury w Kętach.

Kiedy można wziąć udział w grze?

Punkty w Majówkowej Grze Terenowej można zdobywać od 1 do 5 maja br. Uzyskane wyniki należy okazać poprzez aplikację w Domu Kultury w Kętach do 8 maja do godziny 15.00. Wykonanie zadań bonusowych będzie weryfikowane przez pracowników Domu Kultury, a odpowiednia ilość punktów zostanie doliczona do salda końcowego.

Jakie są nagrody?

Dla wszystkich uczestników Majówkowej Grze Terenowej przewidziane są dyplomy, upominki i nagrody pocieszenia. Osoby z trzema najlepszymi rezultatami otrzymają nagrody główne: deska SUP, namiot i zestaw do gry w badmintona.

Autorzy trzech najlepszych prac rysunkowych w konkursie „Jestem częścią…” otrzymają gry karciane i planszowe oraz bilety do kina DK.

Gdzie znajdę więcej informacji o Majówkowej Grze Terenowej?

Szczegółowy Regulamin z listą obiektów biorących udział w grze znajduje się tutaj.