W niedzielę 25 lutego ponad 200 entuzjastów górskich widoków wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu „Różowe wyjście w góry”. Wszyscy uczestnicy ubrani byli w odcienie różu, podkreślając w ten sposób wsparcie dla Fundacji Oko w Oko z Rakiem.

Od samego rana parking pod wiatą pękał w szwach, każdy centymetr zapełniały samochody, a to wszystko jeszcze przed planowanym wyjściem na szlak w kierunku Błatniej. Kierowcy niestrudzenie starali się znaleźć miejsce dla swoich pojazdów, demonstrując tym samym ogromne zaangażowanie. Inicjatywa ta była częścią akcji „Róż się w góry”, a jej pomysłodawcami byli Małgorzata Eksner wraz z Michałem Janikiem z projektu Na Szczytach Marzeń ze wsparciem Jurka na Szlaku, Bez Barier oraz Błatnia Challenge.

Czym więc było „Różowe wyjście w góry”? Celem tej przygody było zachęcenie jak największej liczby ludzi do aktywności na świeżym powietrzu, doświadczenia korzyści płynących z aktywności fizycznej oraz poprawienia swojego samopoczucia. Jednakże, nie tylko promowanie aktywności sportowych były ideą tego przedsięwzięcia, ale przede wszystkim edukacja, zachęcająca do regularnych badań profilaktycznych, które mogą wykryć chorobę nowotworową we wczesnym etapie. Towarzysze akcji mieli okazję wziąć udział w prelekcjach na temat profilaktyki raka piersi i jąder, które odbyły się w schronisku. Podczas tych pogadanek omawiano istotne kwestie związane właśnie z wczesnym wykrywaniem oraz zapobieganiem tym chorobom. Zgromadzeni mogli także zdobyć wartościową wiedzę na temat metod samobadania, jak i regularnych badań kontrolnych. Pod Schroniskiem na Błatniej można było również spotkać naszą Mrówkę Beskidmediówkę, która witała radośnie wszystkich spacerowiczów.

Finał tego eventu zakończył się na szczycie Błatniej tanecznym krokiem, a dokładnie wspólną ZUMBĄ. Nastrój nie mógł być lepszy! Pogoda dopisała, jak i uczestnicy pełni energii, szczodrego serca i dobrego humoru.