Pożegnaliśmy 2023 rok, a z nowym ruszamy Wyzwaniem na Klimczok.
Wystartowała ósma edycja wyzwania „Władcy Klimczoka”, toteż idealna okazja dla miłośników górskich wędrówek i sportów ekstremalnych. Klimczok to jeden z najpiękniejszych szczytów położonych w Beskidzie Śląskim, cieszy się dużą popularnością wśród turystów i pasjonatów zdobywania górskich szczytów.

Zawody odbywają się od 1 stycznia do końca miesiąca, a uczestnicy będą mieli szansę zdobyć szczyt jak najwięcej razy i walczyć o tytuł najlepszego wspinacza. A to nie wszystko! Jest to wspaniała okazja, aby przetestować swoje siły i umiejętności wspinaczkowe. W ramach wydarzenia Organizatorzy przygotowali konkurencje dla rowerzystów, czy też wędrujących ze swoimi psiakami. Wszyscy uczestnicy będą mieli okazję doświadczyć niesamowitej przygody i zobaczyć piękno górskiej natury, a na szczycie czeka na wszystkich tron ​​z szufladą pełną słodkich smakołyków. To wyzwanie z pewnością przyciągnie wiele osób, a zwycięzca będzie miał powód do dumy, zdobywając tytuł „Króla lub Królowej”, jak również najlepszego „Władcy/Władczyni Klimczoka”.

Każdy zainteresowany wyzwaniem może spróbować podbijać Klimczok w okresie od 1 do 31 stycznia. Szczyt góry znajduje się administracyjnie w Szczyrku, ale można do niego dotrzeć również od strony Bielska-Białej, Bystrej, Mesznej czy Jaworza, między innymi przez Błatnią. Na szczycie należy zrobić sobie zdjęcie na tronie z widoczną datą. Niezbędne jest także uzupełnienie tabeli informacjami o wędrówce. Do weryfikacji osiągnięć idealnie nadają się aplikacje takie jak Strava czy Garmin, przy czym ta pierwsza jest darmowa i wystarcza do udokumentowania wędrówki. Wydarzenie posiada jednak dość rozbudowany zbiór zasad, z którymi uczestnicy powinni się zapoznać. Ponadto kryteria można znaleźć tutaj. Niemniej jednak kluczowe informacje, na które warto zwrócić uwagę, to zakaz korzystania z kolejki linowej na Szyndzielnię oraz wyjazdu samochodem. Wjazd na teren o ograniczonym dostępie lub rozpoczęcie wędrówki z takiego miejsca skutkuje dyskwalifikacją. Dozwolone jest poruszanie się na rowerze, ale nie na elektrycznym.

„Królową czy Królem Klimczoka” zostaną osoby, które w dniach od 1 do 31 stycznia 2024 roku codziennie zdobędą szczyt i potwierdzą ten fakt zgodnie z regulaminem. Z kolei tytuł „Władcy Klimczoka” przypadnie osobie, która wejdzie na szczyt najwięcej razy w ciągu tego miesiąca. Cieszymy się, że możemy być partnerem tej świetnej inicjatywy, dlatego przygotowaliśmy konkurs i mamy nagrody dla trzech najlepszych uczestników Wyzwania na Klimczok, którzy 13 oraz 14 stycznia wejdą najwięcej razy na szczyt. Zwycięzca zgarnie podwójne wejściówki do kina Helios, a dla pozostałych przewidziano też słodkie upominki. Mamy nadzieję, że jeszcze bardziej zmotywuje Was to do wzięcia udziału w akcji i będziecie śmigać po górach tak, jak światłowód od Beskid Media! Wszystkich chętnych zapraszamy i życzymy powodzenia w zdobywaniu szczytu, a przy okazji zachęcamy również do wsparcia akcji „RÓŻ SIĘ W GÓRY” Fundacji Oko w Oko z Rakiem we współpracy z Na Szczytach Marzeń. To działanie nawołuje do zdrowego trybu życia oraz profilaktyki nowotworów. Fundusze będą zbierane na cele Fundacji, a to wszystko przy okazji górskich wędrówek w ramach Wyzwania na Klimczok. Pieniądze można wpłacać także poprzez https://zrzutka.pl/z/rozsiewgory.