Już w najbliższą sobotę na hali sportowej w Bieruniu odbędzie się festiwal tańca organizowany przez Szkołę Tańca „Wir”. Turniej wpisał się już na stałe w kalendarz tamtejszych imprez i chociaż to już VIII edycja, to każda jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

W tym roku rywalizacja odbędzie się na szczeblu międzynarodowym. Nie zmieni się organizacja – wystrój hali sportowej BOSiR, która na dwa stanie się piękną salą balową, a także objęcie wydarzenia patronatem honorowym Burmistrza Miasta Bierunia Krystiana Grzesicy oraz Starosty Bieruńsko-Lędzińskiego Bernarda Bednorza.

Poprzednia edycja przyciągnęła ponad 450 par z całej Polski oraz m.in. Czech i Ukrainy. Również wtedy Galę poprowadziła Iwona Pavlović – wielokrotna mistrzyni Polski w tańcu towarzyskim. Wieczór uświetnią nie tylko występy taneczne uczestników, ale też muzyka na żywo. Organizatorzy zaplanowali także potańcówkę z DJ w sobotni wieczór. Hala sportowa przy ul. Szarych Szeregów 15 wypełni blisko 600 gości zasiadających na trybunach i przy stolikach w pobliżu parkietu.

Wśród obecnych nie zabraknie również naszej maskotki Mrówki BeskidMediówki, która osobiście będzie kibicować tancerzom podczas ich występów. Jeśli ją wypatrzycie, koniecznie podejdźcie zrobić sobie wspólne zdjęcie!