#UsłyszNasZCamino to akcja charytatywna, której celem jest zbiórka dla 17-miesięcznego Mikołaja niesłyszącego od urodzenia. Pomysłodawcami wyzwania są Małgorzata i Michał, planujący przejść 800-kilometrową trasę w północnej Hiszpanii.

Wyruszyli 28 lipca, a za sobą mają już połowę Północnej Drogi Św. Jakuba (Camino del Norte), wiodącej od Irun w Kraju Basków aż do Santiago de Compostela w Galicji. Wyprawę poświęcają Mikołajowi z Krakowa, który od urodzenia nie słyszy. Idąc, zachęcają do włączenia się w akcję charytatywną na kilka możliwych sposobów, np.:

My również zachęcamy do włączenia się w zbiórkę na ten szczytny cel. To świetna okazja, aby rodzinnie zwiedzić okoliczne góry, a przy okazji pomóc. W imieniu drużyny, która zwycięży w górskim wyzwaniu na Błatnią lub Magurkę Wilkowicką, przekażemy na konto Mikosia 1000 zł. Warto też sprawdzać stronę akcji i wziąć udział w konkursach z firmowymi upominkami do wygrania. A gdy będziecie już w schroniskach, nie zapomnijcie skosztować małych słodkości i zabrać gadżetów, jakie dla Was tam zostawiliśmy.

Relację z wyprawy oraz aktualne wieści z rywalizacji możecie śledzić na profilu pomysłodawców – tutaj.