W ślad za ubiegłoroczną edycją, startujemy z kolejną odsłoną Majówkowej Gry Terenowej. Do wygrania są: rower, hulajnoga oraz rolki. Gra rozgrywa się na terenie Gminy Kęty, a partnerem inicjatywy jest Dom Kultury w Kętach.

Majówkowa Gra Terenowa to zabawa mająca na celu zachęcenie do aktywnego spędzania czasu i promowanie ciekawych miejsc z obszaru kęckiej gminy. W tej edycji pragniemy też skupić się na dodatkowej wartości, jaką jest ochrona środowiska, dlatego całą ideę wydarzenia poświęcamy wymiarowi ekologicznemu. W aplikacji znajdziecie więc ciekawostki i pytania, które pomogą zwrócić większą uwagę na to, jak istotne jest dbanie o naszą planetę.

Na czym polega gra?

Koncepcja gry polega na dotarciu do 30 różnych miejsc położonych na terenie Gminy Kęty. W każdym z nich znajduje się kod QR, który należy zeskanować poprzez aplikację mobilną Beskid Media Online (do pobrania na system Android w Google Play), co jest równoznaczne z dotarciem do miejsca. Następnie wyświetli się krótka ciekawostka, po przeczytaniu której będzie można przejść do pytań. Za zeskanowanie kodu oraz poprawną odpowiedź zyskuje się punkt. Istnieje możliwość zdobycia dodatkowych punktów za specjalne zadania bonusowe oraz w lokalizacjach uznawanych za trudniejsze.

Uczestnicy mogą też wziąć udział w osobnym konkursie na najlepszy przedmiot z recyklingu. Aby się do niego zgłosić, wystarczy zdobyć dowolny 1 punkt w grze oraz przynieść pracę do Domu Kultury w Kętach.

Kiedy można wziąć udział w grze?

Punkty w Majówkowej Grze Terenowej można zdobywać od 29 kwietnia do 3 maja br. Uzyskane wyniki należy okazać poprzez aplikację w Domu Kultury w Kętach do 5 maja do godziny 15.00. Wykonanie zadań bonusowych będzie weryfikowane przez pracowników Domu Kultury, a odpowiednia ilość punktów zostanie doliczona do salda końcowego.

Jakie są nagrody?

Dla wszystkich uczestników Majówkowej Grze Terenowej przewidziane są upominki i nagrody pocieszenia. Osoby z trzema najlepszymi rezultatami otrzymają nagrody główne: rower, hulajnogę i rolki.

Autorzy trzech najlepszych prac na najlepszy przedmiot z recyklingu otrzymają gry karciane i planszowe oraz bilety do kina DK.

Gdzie znajdę więcej informacji o Majówkowej Grze Terenowej?

Szczegółowy Regulamin z listą obiektów biorących udział w grze znajduje się tutaj.