Siatkarki MKS COPCO Imielin wywalczyły awans do 1. Ligi Siatkówki Kobiet. To historyczne osiągnięcie, gdyż tej rangi zawody jeszcze nigdy nie gościły w Imielinie.

Turniej finałowy o awans do 1. Ligi odbył się w Pile. W barażach wzięły udział jeszcze trzy drużyny: KS Piła, Silesia Mysłowice i Silesia Częstochowa. Już po dwóch starciach zawodniczki MKS COPCO Imielin zagwarantowały sobie miejsce na zapleczu Tauron Ligi. Ostatni mecz rozegrały z zawodniczkami z KS Piła, które również przystępowały do spotkania pewne swojego awansu. Gospodynie turnieju tym razem okazały się górą i pokonały MKS COPCO Imielin 3:1.

Jesteśmy dumni, że wspieramy klub, który odnosi takie sukcesy i ciągle się rozwija. 1. Liga przyniesie zupełnie nowe wyzwania sportowe i organizacyjne, ale wierzymy, że dziewczyny dadzą radę. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

W ramach podziękowania kibicom za wsparcie podczas turnieju o awans, klub zaprasza na mecz pokazowy, który odbędzie się 4 maja 2023 r. o godzinie 19.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Wojciecha Sapety 8a w Imielinie. „Rywalkami” MKS COPCO Imielin będzie reprezentacja Algierii, mistrz Afryki z 2009 roku oraz uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie (2008) i Londynie (2012). Zapowiada się interesujące widowisko.