Nowy rok to dla nas początek nowego standardu łączności bezprzewodowej. Od 1 stycznia 2023 roku proponujemy naszym abonentom routery Wi-Fi 6.

Standard Wi-Fi AX to szósta generacja tej technologii i bezpośredni następca Wi-Fi AC (Wi-Fi 5). Od poprzedniego różni się kilkoma aspektami, które pozwolą szybciej i efektywniej korzystać z łącza internetowego.

Jakie korzyści przynosi Wi-Fi 6?

  • Podobnie jak jego poprzednik, Wi-Fi 6 pozwala na wykorzystanie dwóch pasm: 2,4 GHz oraz 5 GHz. Pierwsza częstotliwość oznacza lepszy zasięg, druga – większą szybkość i stabilność. Połączenie obu pasm w jednym urządzeniu to punkt wyjścia do osiągnięcia kompletu korzyści.
  • Dzięki routerowi Wi-Fi 6 zwiększamy szybkość sieci Wi-Fi nawet czterokrotnie, co sprawia, że realnie osiągamy prędkość 1 Gb/s. Dodatkowo, nawet przy słabej sile sygnału prędkości są znacznie wyższe w porównaniu ze standardem AC.
  • Wi-Fi 6 wprowadza mechanizmy, które pozwalają w tym samym czasie obsługiwać większą ilość urządzeń niż w poprzednich standardach. Obecnie coraz więcej urządzeń domowych – pralki, lodówki, odkurzacze, sterowniki ogrzewania itd. – korzysta z sieci Wi-Fi. Wielu odbiorców nie jest nawet świadomych faktu, że z ich routerem łączy się nawet kilkanaście urządzeń, a to zawsze powoduje spadek prędkości Internetu. Nowy standard pozwala uniknąć tego problemu.
  • Technologia AX zawiera także funkcje, dzięki którym odbiorcy mogą efektywniej zarządzać energią w urządzeniach mobilnych połączonych z routerem. Smartfon czy laptop może zatem działać dłużej między ładowaniami.

W Beskid Media wychodzimy naprzeciw rosnącym potrzebom użytkowników i dostarczamy nowoczesny sprzęt, który pozwoli im w pełni wykorzystać potencjał naszego łącza światłowodowego – wszystko po to, by móc cieszyć się ultra prędkością 1Gb/s nie tylko na kablu, ale również poprzez Wi-Fi.

Już teraz zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami u naszych konsultantów pod numerem telefonu: (33) 333 88 88 lub odwiedzin stacjonarnych Punktów Obsługi Klienta. Przypominamy o trwającej promocji zimowej, dzięki której nowoczesny router Wi-Fi 6 z Internetem 1 Gb/s można mieć przez nawet 7 miesięcy za darmo!