Nasza obecność na żywieckiej imprezie sportowej Bieg po COOLturę to już tradycja. Wydarzenie wspieramy od początku i każdego roku z radością obserwujemy rozkwit tej inicjatywy.

W 2019 roku celem Biegu była zbiórka funduszy na rzecz zabytkowego cmentarza przy kościele p.w. Św. Marka w Żywcu. W 2020 roku środki powędrowały do żywieckiego muzeum w Starym Zamku. Bieg w 2021 roku odbył się pod hasłem wsparcia zwierzaków z lokalnego schroniska. Tegoroczna edycja poświęcona będzie lokalnej prasie. Wsparcie powędruje na rzecz czasopisma „Nad Sołą i Koszarawą”, którego początki sięgają 1998 roku. Gazeta opisuje najważniejsze wydarzenia na Żywiecczyźnie.

My też dołożymy swoją cegiełkę do tej inicjatywy. Na miejscu będzie można zakupić, a nawet własnoręcznie uszyć torby… z banerów reklamowych. To nasz pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych reklam w przyjazny dla środowiska sposób. W akcję włączyła się Żywiecka Fundacja Rozwoju, która uruchomiła własne maszyny i zaprojektowała końcowe produkty. Efekty prac zobaczycie na miejscu.

Zachęcamy do udziału w Biegu lub kibicowania zawodnikom. Podczas imprezy zapraszamy do naszego stoiska, gdzie jak zwykle będzie czekało sporo atrakcji.