Busz płonie, dym przysłania słońce. Strażacy próbują opanować sytuację, ale ich siły nie wystarczają do okiełznania żywiołu. „Busz w ogniu” to serial, który opowiada o pożarach, jakie pustoszyły Australię w latach 2019-2020.

Pożary buszu w Australii to jedna z największych klęsk żywiołowych, które nawiedziły ten kontynent. Oparty na faktach sześcioodcinkowy serial telewizyjny nawiązuje fabułą do tragicznych w skutkach pożarów. Widzowie mogą zobaczyć, z jaką determinacją młodzi strażacy walczyli z ogniem, o którym głośno było w światowych mediach. Serial doceniono zaraz po realizacji i zdobył on wiele lokalnych australijskich nagród telewizyjnych. W roli młodych strażaków występują: Eliza Scanlen („Babyteeth”, „Małe kobietki”, „Ostre przedmioty”) i Hunter Page-Lochard (seriale „Cleverman”, „Patolog”). Obok nich na ekranie pojawiają się również gwiazdy ekranu Richard Roxburgh („Van Helsing”, „Moulin Rogue!”), Miranda Otto (cykl „Władca pierścieni”, „Cienka czerwona linia”) i Sam Worhington („Avatar”, „Terminator – Ocalenie”, „Starcie tytanów”).

Premiera serialu już 16 lutego w Canal+. Zamów wybrany pakiet w telewizji Beskid Media i ciesz się filmowymi hitami na okrągło!