Mrówka BeskidMediówka – to nasza nowa maskotka, która odtąd będzie towarzyszyć różnym wydarzeniom, projektom i inicjatywom organizowanym lub wspieranym przez nas.

Początkiem tego roku ogłosiliśmy konkurs na maskotkę firmową, skierowany do uczniów szkół podstawowych. Spośród 429 prac, jakie do nas wpłynęły, wyłoniliśmy trzy najlepsze. Zwycięskim projektem okazała się Mrówka BeskidMediówka, stworzona przez klasę III B z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Osieku. Od momentu wręczenia nagrody głównej, czyli tablicy interaktywnej dla szkoły, trwały prace graficzne, pozwalające przeistoczyć projekt w prawdziwą postać. Efektem tych niełatwych działań jest pluszowa maskotka rozmiarów dorosłego człowieka.

Mrówka rozpoczęła już realizację zadań, które jej wyznaczyliśmy. Na początek odwiedziła zwycięską szkołę, aby wraz z policjantami przekazać dzieciom najważniejsze zasady bezpieczeństwa na drodze. To szczególnie istotne w okresie zimowym, kiedy jesteśmy słabo widoczni dla kierowców, a także w kontekście zbliżających się ferii. Po prelekcji Mrówka wręczyła najmłodszym zawieszki odblaskowe, pozwalające zwiększyć ochronę po zmroku. Wkrótce po tym udała się do Zespołu Szkół Samorządowych w Targanicach. Po powrocie uczniów z nauki zdalnej będzie kontynuować działania w tym zakresie, aby poszerzać świadomość na temat bezpieczeństwa na drodze – nie tylko wśród dzieci.