KSW powraca do Atlas Areny, w której od lat odbywają się największe wydarzenia organizacji. W Łodzi do pierwszej obrony pasa wagi koguciej stanie Sebastian Przybysz, a jego przeciwnikiem będzie utalentowany Brazylijczyk, Bruno Santos. 23 października dojdzie także do starcia gigantów. Mariusz Pudzianowski zmierzy się z ponad 150 kilogramowym senegalskim zapaśnikiem, „Bombardierem”. W Atlas Arenie pojawią się również młode gwiazdy polskiej sceny MMA, Patryk Kaczmarczyk i Robert Ruchała, a po raz pierwszy w okrągłej klatce nogę postawi najlepszy piórkowy w naszym kraju, Daniel Rutkowski, którego w KSW przywita niebezpieczny Filip Pejić.  

Zgromadzeni w Atlas Arenie kibice oraz setki tysięcy widzów przed telewizorami będą mieli okazję oglądać świetnie zapowiadający się bój mistrzowski w kategorii koguciej. Charyzmatyczny Sebastian Przybysz z KSW związany jest już ponad połowę swojej zawodowej kariery. 28-latek z Gdańska stanął do walki o pas mistrzowski podczas KSW 59. Po krwawej, obfitującej w zwroty akcji walce, która została okrzyknięta jednym z najlepszych pojedynków w historii KSW, Polak zrewanżował się Antunowi Raciciowi i został mistrzem dywizji koguciej. W pierwszej obronie pasa rywalem Przybysza będzie zaledwie 22-letni Bruno Augusto dos Santos. Brazylijczyk rozpoczął swoją karierę w KSW od pojedynku z ówczesnym mistrzem z Chorwacji. Ostatnio po pasjonującym pojedynku „Gafanhoto” wygrał z Pawłem Polityłą, czym zapewnił sobie szansę na ponowne stanięcie do walki mistrzowskiej.  

Mariusz Pudzianowski i Serigne Ousmane Dia mieli spotkać się w marcu bieżącego roku na gali KSW 59. Niestety, w dniu walki Senegalczyk zaczął odczuwać bóle w jamie brzusznej i został przetransportowany do szpitala. Na miejscu personel medyczny stwierdził ostre zapalenia wyrostka robaczkowego, co automatycznie wykluczyło udział „Bombardiera” w starciu z Polakiem. Od razu po niefortunnych zdarzeniach, które doprowadziły do odwołania tego pojedynku, szefowie KSW zapowiedzieli, że ze względu na olbrzymie zainteresowanie starciem będą chcieli doprowadzić do tej walki ponownie. Pięciokrotny zdobywca tytułu World’s Strongest Man do tej pory sześciokrotnie walczył na galach KSW w Łodzi, z czego czterokrotnie w najważniejszych starciach wieczoru i zawsze cieszył się z wygranej. Ostatnio kibice KSW mogli oglądać Mariusza Pudzianowskiego w walce wieczoru gali KSW 61, kiedy to pokonał przed czasem Łukasza Jurkowskiego i tym samym został liderem w klasyfikacji największej liczby wygranych przez nokaut lub nokaut techniczny w historii KSW. „Bombardier” to jedna z trzech największych legend narodowego sportu swojego kraju, jakim są senegalskie zapasy. Ousmane Dia dwukrotnie został mistrzem świata w tym sporcie i sięgnął po tytuł „The King of the Arena”.  

Autor jednego z najszybszych nokautów w historii KSW, Filip Pejić, przywita w okrągłej klatce KSW podwójnego mistrza FEN oraz Babilon MMA, Daniela Rutkowskiego. Z kolei niepokonani reprezentanci nowej generacji fighterów w KSW, Robert Ruchała i Patryk Kaczmarczyk, skrzyżują rękawice, by zobaczyć, kto jest już gotowy na najtrudniejsze wyzwania w tej kategorii wagowej. Naprzeciw siebie staną też „Cichy Zabójca” z Dagestanu i poznański „Zgniatacz”. W jedynym starciu pań na gali spotkają się dwie zawodniczki pochodzące z Łodzi. Rękawice skrzyżują wywodzące się ze sportów uderzanych Karolina Owczarz i Sylwia Juśkiewicz.  

Wielkie emocje w najbliższą sobotę o godzinie 20:00. Zamów dostęp już dziś i oglądaj Galę KSW 64 w telewizji Beskid Media. Promocyjna cena 39,90 zł tylko do 22 października. W dniu wydarzenia – 45 zł. Aktywuj wygodnie prosto z pilota lub zadzwoń pod numer: (33) 333 88 88.   

Zwiastun wydarzenia możesz zobaczyć na naszym profilu na Facebooku.