KSW powraca do Trójmiasta, a kibice wracają na trybuny! Już 5 czerwca w położonej na granicy Gdańska i Sopotu ERGO ARENIE do klatki wejdzie najsilniejszy człowiek na Ziemi, Mariusz Pudzianowski, a jego rywalem będzie zwycięzca pierwszego turnieju KSW i głos polskiego MMA, Łukasz „Juras” Jurkowski. Na KSW 61 fani zobaczą również między innymi byłego mistrza Salahdine’a Parnasse’a, Filipa Pejicia, Michała Kitę, Tomasza Romanowskiego oraz Romana Szymańskiego i Karolinę Owczarz.

W walce wieczoru czerwcowego wydarzenia dojdzie do niespodziewanego starcia dwóch legend organizacji KSW. Mariusz Pudzianowski walczy dla KSW już ponad 11 lat. Pięciokrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata Strongman debiutował na gali KSW 12, gdzie błyskawicznie, w 43. sekundzie, znokautował Marcina Najmana. Łącznie w białym ringu i okrągłej klatce „Pudzian” pojawił się 21 razy i czternastokrotnie cieszył się z wygranej. Zawodnik z Białej Rawskiej pokonywał między innymi Pawła Nastulę, Rollesa Gracie, Oliego Thompsona, Seana McCorrkle’a Boba Sappa, Popka, Tyberiusza Kowalczyka i Erko Juna. Łukasz Jurkowski zadebiutował w MMA na pierwszej gali KSW, która odbyła się w lutym 2004 roku. „Juras” pokonał trzech rywali i został zwycięzcą całego turnieju. Warszawianin ma na koncie 28 pojedynków, a 21 z nich stoczył na galach KSW. Znany aktualnie również z roli komentatora gal zawodnik wygrywał między innymi z Igorem Pokrajacem, Moise Rimbon, Attilą Veghiem, Rameau Thierrym Sokoudjou i Stipe Bekavacem.

Salahdine Parnasse wraca do klatki KSW po sensacyjnej, pierwszej porażce w karierze. Na KSW 58 mistrz wagi piórkowej stanął naprzeciw Daniela Torresa i już w pierwszej rundzie został trafiony nietypowym ciosem, który powalił go na ziemię. Wcześniej 23-latek szedł jak burza najpierw przez lokalną scenę we Francji, a następnie w okrągłej klatce KSW. Po wygranych z Łukaszem Rajewskim, Arturem Sowińskim, Marcinem Wrzoskiem i Romanem Szymańskim sięgnął po pas kategorii piórkowej, który obronił w pojedynku z Ivanem Buchingerem. Filip Pejić na gali KSW 56 zapisał się na zawsze w historii KSW, kiedy to już w 11. sekundzie walki posłał na deski Sebastiana Rajewskiego. Był to drugi najszybszy nokaut w dziejach organizacji. Naładowany tym znakomitym zwycięstwem „Nitro” wejdzie do klatki KSW już po raz piąty. 28-letni Chorwat do tej pory odprawił w równie widowiskowy sposób Filipa Wolańskiego, a następnie po wyrównanych i emocjonujących starciach musiał uznać wyższość Daniela Torresa i Romana Szymańskiego.

Były pretendent do tytułu mistrzowskiego, Michał Kita, początkowo miał zmierzyć się w czerwcu z Jayem Silvą, ale ten wypadł z pojedynku. W miejsce Amerykanina do walki z Polakiem wejdzie Darko Stošić. „Masakra” od wielu lat jest w czołówce wagi ciężkiej nad Wisłą i ma na koncie między innymi wygrane z Michałem Andryszakiem, Michałem Włodarkiem, Igorem Pokrajacem, Valentijnem Overeemem, Ricco Rodriguezem czy Aleksiejem Olejnikiem. Darko Stošić zadebiutował w KSW podczas gali KSW 59. 29-latek spotkał się w klatce z Michałem Włodarkiem i wielokrotnie zaprezentował na Polaku swoje umiejętności zapaśnicze, a następnie potężnym ciosem zupełnie wyłączył „Komarowi” światło. Fighter z Belgradu stoczył do tej pory 18 pojedynków, z których 14 wygrał.

Tomasz Romanowski zadebiutował w KSW podczas gali KSW 55, gdzie po trzech rundach ciekawego starcia zwyciężył z Ionem Surdu. Wcześniej fani oglądali niepokonanego od 2017 roku Berserkera w programie „Tylko Jeden”. Po zwycięskich bojach z Mariuszem Radziszewskim i dwukrotnie z Marcinem Krakowiakiem, „Tommy” wygrał reality show i zgarnął główną nagrodę. Po wielu miesiącach oczekiwań i kilku odwołanych walkach Patrik Kincl postawił po raz pierwszy stopę w klatce KSW na gali KSW 57. 31-latek podczas grudniowego wydarzenia spotkał się z Tomaszem Drwalem i znokautował Polaka już w pierwszej odsłonie.

Aktywuj dostęp do usługi już dziś i oglądaj Galę na kanale 600. Możesz to zrobić prosto z pilota lub dzwoniąc na naszą infolinię: (33) 333 88 88. Cena w przedsprzedaży to 39,90 zł, a w dniu wydarzenia – 45 zł.