93. Ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z 25 na 26 kwietnia o godzinie 2:00 czasu polskiego. Transmisję na żywo będzie można oglądać na kanale Canal+ Premium.

Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej to najważniejsze branżowe wyróżnienia, których zdobywcy na zawsze zapiszą się na kartach historii kina. Oscarową galę co roku śledzą miliony fanów na całym świecie. Polscy widzowie, po raz kolejny, będą mogli stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia, oglądając transmisję na żywo na antenie CANAL+ PREMIUM, w nocy z 25 na 26 kwietnia. Oscarowe studio wystartuje o godz. 2:00, a jego gospodarze – dziennikarka Karolina Korwin Piotrowska i krytyk filmowy, Błażej Hrapkowicz – będą na bieżąco komentować tę filmową noc. Następnie, 27 kwietnia o 17:30, skrót gali dostępny będzie w serwisie canalplus.com.

Gala Oscarowa będzie transmitowana z budynku stacji kolejowej Union Station w Los Angeles i z Dolby Theater znajdującego się w Hollywood & Highland Center, oraz z międzynarodowych lokalizacji na całym świecie, poprzez łącza satelitarne.

Podczas tegorocznego święta kina, Amerykańska Akademia Filmowa przyzna nagrody w 23 różnych kategoriach. Wśród nominowanych 93. edycji Oscarów nie zabrakło polskich akcentów – Dariusz Wolski walczy o statuetkę za zdjęcia do filmu „Nowiny ze świata” Paula Greengrassa. Szansę na zwycięstwo ma również bośniacko-polska koprodukcja „Quo vadis, Aida?”, nominowana w kategorii „Najlepszy film międzynarodowy”.

Nie masz pakietu Canal+? Aktywuj już dziś prosto z pilota i oglądaj na żywo 93. Galę wręczenia Oscarów w telewizji Beskid Media.