W efekcie realizowanego projektu pn.: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokiej przepustowości na terenie powiatu żywieckiego” na wielu obszarach powiatu żywieckiego została już wybudowaną sieć światłowodowa, która przeszła pozytywne testy i technicznie jest gotowa do świadczenia usług o wysokich przepustowościach.

W wymienionych poniżej miejscowościach są już realizowane bezpłatne przyłącza do sieci światłowodowej: Cięcina, Glinka, Jeleśnia, Kocoń, Krzyżowa, Kocierz Moszczanicki, Korbielów, Las, Leśna, Lipowa, Łękawica, Nieledwia, Pewel Mała, Pewel Wielka, Pewel Ślemeńska, Pietrzykowice, Przyłęków, Radziechowy, Rajcza, Rycerka Dolna, Rycerka Górna, Rychwałd, Rychwałdek, Sienna, Sopotnia Mała, Sopotnia Wielka, Ślemień, Świnna, Ujsoły,  Żywiec.

Wielu mieszkańców ma już wykonane przyłącze w ramach realizowanego projektu, pozostałych zainteresowanych zachęcamy do skorzystania z możliwości bezpłatnego podłączenia do sieci światłowodowej.

Jednocześnie prowadzone są prace związane z budową sieci światłowodowej min. w miejscowościach: Koszarawa, Laliki, Międzybrodzie Bialskie, Czernichów, Mutne, Sól, Szare, Korbielów, Wieprz, Milówka. Budowa sieci w Pewli Małej wzdłuż drogi wojewódzkiej 945 na trasie Żywiec-Jeleśnia dobiega końca. Kontynuujemy prace w miejscowości Nieledwia na odcinku do miejscowości Sól Kiczora, gdzie za niedługo będą możliwe przyłącza. Równolegle prowadzone są prace związane z rozbudową sieci w Pietrzykowicach wzdłuż ulicy Jana Pawła II oraz Kościuszki. W Słotwinie rozpoczęliśmy budowę sieci w ramach realizowanego projektu, inwestycja prowadzona jest  także w Radziechowach i Przybędzy. Nieustannie trwają prace projektowe na terenie całego powiatu żywieckiego związane z rozbudową sieci światłowodowej.

Mapa adresów objętych projektem dostępna jest na stronie: popc.beskidmedia.pl

Ze względu na to, iż projekt jest współfinansowany ze środków unijnych, jesteśmy zobligowani do spełnienia szeregu obowiązków formalno-prawnych. Aktualnie trwają procedury mające na celu uruchomienie sprzedaży usług, w co jest zaangażowanych wiele instytucji nadzorujących projekt. Ponieważ projekt realizowany jest z dużym rozmachem i przy zaangażowaniu wielu osób, cała procedura formalna pozwalająca na świadczenie usług, jest już w finalnym etapie. Zapraszamy do śledzenie naszego profilu na facebook’u.