25 marca o godzinie 20 zapraszamy wszystkich widzów telewizji Beskid Media na transmisję z ceremonii wręczenia Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2019 w Canal+. Po zakończeniu uroczystości, od 22:15 również w paśmie otwartym, widzowie zobaczą dwa filmy nominowane do ORŁÓW 2019: „Plan B” i „Wieża. Jasny dzień”.

Polskie Nagrody Filmowe ORŁY, przyznawane dorocznie przez Polską Akademię Filmową, to święto rodzimej kinematografii, a także uhonorowanie tych twórców, którzy w minionym roku wnieśli do niej najwięcej. To nagrody przyznawane przez profesjonalistów dla profesjonalistów, dlatego też powszechnie są uznane za najważniejszą nagrodę filmową w Polsce. Ceremonia odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie.

Podczas tegorocznej gali o statuetki zawalczy 21 produkcji w 17 głównych kategoriach. Koprodukcja CANAL+ „Zimna wojna” ma szansę zdobyć aż 12 nagród. Ponadto wśród nominowanych znalazły się: „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, „Kamerdyner” Filipa Bajona, „7 uczuć” Marka Koterskiego czy „Fuga” Agnieszki Smoczyńskiej.