Zostaliśmy zaproszeni na Konwent Burmistrza i Wójtów Powiatu Żywieckiego, której przewodniczył Starosta Żywiecki Pan Andrzej Kalata. Konwent odbył się 5 marca br. w Starym Zamku w Żywcu. Podczas spotkania samorządowcy omawiali  priorytety i strategię działania w ważnych dla powiatu sprawach. Nasza firma miała zaszczyt zaprezentować podczas tegorocznego Konwentu zagadnienia realizacji projektu: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o dużych przepustowościach na terenie powiatu żywieckiego”.   

Realizacja tego projektu ma ogromny wpływ na rozwój teleinformatyczny w powiecie żywieckim, a co za tym idzie także rozwój społeczny oraz gospodarczy. Nowa inwestycja umożliwi wielu mieszkańcom bezpośredni dostęp do wysokiej jakości usług, związanych z Internetem, telewizją kablową oraz telefonią cyfrową. Projekt ten zakłada również podłączenie 102 placówek oświatowych do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, co umożliwi wprowadzenie nowych form kształcenia w oparciu o dostęp do nowoczesnych materiałów cyfrowych, a dzięki temu wyrównanie szans edukacyjnych uczniów we wszystkich szkołach w Polsce. Dzięki realizacji tego projektu, powstanie najnowocześniejsza sieć światłowodowa w miejscach, gdzie do tej pory nie było takich możliwości. Wparcie władz samorządowych, jak i lokalnej społeczności pozwoli na skuteczną realizację procesu inwestycyjnego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.
Więcej informacji o Konwencie: http://www.zywiec.powiat.pl/post/konwent-burmistrza-i-wojtow-powiatu-zywieckiego-w-zywcu,3057.html