W miejscowości Osiek rozpoczęły się prace związane z budową szerokopasmowej sieci światłowodowej. Projekt jest realizowany przez firmę Beskid Media, która jako lokalny operator telekomunikacyjny wywodzący się z Kęt, działa na rynku już od ponad 10 lat. W swoim dorobku ma ponad 7000 Klientów, w tym lokalne, prężnie rozwijające się firmy a także wiele instytucji m. In. Urzędy miast, starostwa, szkoły czy przedszkola. W 2014 jako firma została nominowana do nagrody Lidera Biznesu Małopolski Zachodniej. Zgodnie z harmonogramem tej ogromnej inwestycji, pierwszy etap ma się zakończyć końcem wakacji, a sieć swoim zasięgiem ma pokryć większość Osieka.

Technologia światłowodowa Fiber To The Home (FTTH) jest najszybszą dostępną na rynku, dającą możliwości doprowadzenia Internetu bezpośrednio do domów prywatnych z prędkością aż do 300Mb/s, telewizji kablowej oraz cyfrowej telefonii.

Korzyści, które płyną z budowy sieci światłowodowych dla mieszkańców:

– podwyższenie poziomu życia,

– przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu.

– poszerzenie szans edukacyjnych lokalnej społeczności,

– ułatwiony dostęp do Internetu dzięki bardzo szybkim i niezawodnym łączom

Szczegóły dotyczące budowy sieci dostępne są w Telefonicznym Biurze Obsługi Klienta pod nr 33 484 19 19 (wew 1), na stronie internetowej pod adresem: www.beskidmedia.ploraz w Punktach Obsługi Klienta: Kęty, ul. Sienkiewicza 14 (obok dworca PKS), Wadowice, ul. Lwowska 19. Firma realizuje lub zakończyła realizację podobnych projektów w ponad 10 miejscowościach (m In. w gminie Porąbka) gdzie chęć podłączenia do sieci zadeklarowała liczba ponad 1000 gospodarstw domowych. W związku z tym wszystkie przyłącza światłowodowe do gospodarstw domowych wykonane w trakcie realizacji projektu będą darmowe. Dlatego też przedstawiciele firmy z identyfikatorami Beskid Media, odwiedzą Państwa, aby ustalić czy są Państwo zainteresowani darmowym przyłączem.